ANASAYFA » Haberler » Mehmet Tuğrul Meslek Yüksek Okulu Bilgilendirme
Mehmet Tuğrul Meslek Yüksek Okulu Bilgilendirmeilçemiz Burdur-Denizli , Antalya ve Fethiye yol güzargahında bulunmaktadır. İlçemizde bulunan Mehmet Tuğrul Meslek Yüksek Okulumuz Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümü 60 birinci öğretim 60 ikinci öğretim ile toplam 120 Öğrenci kapasitesiyle 2016 yılında faaliyete başlamıştır. 2017 yılında da günümüzde gözde olan Acil Durum Ve Afet Yönetimi Bölümü açılmıştır.

İlçemiz nüfus bakımından sade kendi yerli halkının yaşadığı dışarıdan göç almayan, İlçe halkının genelde birbirini tanıdığı Batı Akdeniz'in temiz güvenli şirin ilçelerinden biridir.Halkımız ilçemize dışarıdan gelen Üniversite öğrencilerini Belediyemizin de destekleri ile koruyup kollamaktadır.

İlçemizden saat başına ilçe dışına ticari araç kalkmakta olup ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Üniversitemiz ilçemiz yerleşkesinde olup,İlçemiz merkezinden Meslek Yüksek Okulu 1 km kadar yürüme mesafesindedir. Okulun yolu yerleşim alanı içinde olup yürüme gidip gelmek isteyenler için gayet güvenlidir. Ayrıca okulun açık olduğu saatlerde İlçe merkezinden sürekli okula, okuldan ilçe merkezine ücretsiz Belediye otobüsü kalkmaktadır. Kısacası Okulumuzu tercih eden Öğrenciler için gerek okulumuzun gerekse ilçemizin ulaşımı kolaydır.

İlçemizde öğrenciler özel yurtlarda, apartlarda yada müstakil apartman dairelerinde barınabilmektedir. Evler genelde kaoriferli olup, barınma sıkıntısı bulunmamaktadır. Gerek kayıt işlemlerinde gerek barınma ihtiyaçlarında belediyemiz gerekli destekleri göstermektedir.

Kısacası İlçemizde okumak isteyen öğrenciler ilçemiz şehrin bunaltıcı yorucu hayatından uzak, ekonomik yönden giderleri az olan, toplum olarak temiz geleneklere göreneklere bağlı ve öğrencinin kendisini evinde gibi hissedebileceği ideal ve nadir yerlerden birisidir.

Tüm Haberler için tıklayınız »
Altınyayla Belediyesi Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır
Üzeyir EKİNCİ
2014 © Haşem Web Tasarım